Albion Online ücretli mi yoksa bedava mı?

Bedava Albion

Albion Online serverlerini tüm oyunculara açtığı zaman f2p olacak. Bu f2p (free to play) kısaltmasını bir çok yerde görmüşsünüzdür ve anlamı ücretsiz oynanabilir anlamına gelmektedir. Fakat bu sizi aldatmasın; her oyun firması para kazanmak zorundadır ve f2p oyunlarda hemen premium diye birşey koyarlar oyuna ve premium satın alanlardan para kazanırlar. Ayrıca para hırsı büyük olan oyun firmaları ise işi bi tık daha ilerisine gider ve oyunu siz anlamadan p2w (pay to win) haline dönüştürebilir. Ben p2w oyunlardan nefret ederim çünkü genellikle arap prenslerinden biri oyuna başlar ve elde edilebilecek en yüksek seviye zırh ve silahla ortada dolaşıp seni beni herkezi keser. Nefret ederim.

Albion Online Pay 2 Win olmayacak! Neden mi? <= Forum tartışması için tıklayın

Yukarıdaki linkten Albion Online oyununun neden p2w olmayacağını daha iyi anlayabilirsiniz ama kısaca özetlemem gerekirse oyun yapımcıları bu işi çok ciddiye alıyor ve asıl amaçları kısa vadede para kazanmaktansa ömürlük efsane bir oyun yapmak yani dünyanın en harika sandbox oyununu yapmak. Ve bunu bence şimdiden becerdiler bile. Ayrıca böyle harika bir oyun p2w ile ziyan edilemez. 

Şimdi oyun için f2p yani ücretsiz oynanacak dedik ama oyunun yapım sürecinde firmanın paraya ihtiyacı var ve bu sebeple Beta sürecine katılmak isteyen oyunculardan bağış topluyorlar. Bu bağışları Founder Pack satışları ile elde ediyorlar. Şahsen ben Alfa sürecine de katıldım ve Alfa başlamadan önce Legendary founder pack satın almıştım. Bu sayede beta sürecine de bedava katılabiliyorum. Bu yazıyı yeni okuduğunuzu varsayarsam sizler alfa sürecini kaçırdınız. Ben oynadım ve müthiş zevk aldım. Betada ise oyunu çok daha fazla geliştirdiler ve bizleri çok daha mükemmel bir oyun bekliyor.

Founder Pack bağışlarını (legendary, epic, veteran) olmak üzere üçe ayırmışlar. Üçünün de farklı fiyatları ve oyunculara verdiği farklı hediyeler var. Hediyeleri bu paragrafın altında bulunan forum başlığında görebilirsiniz ve sormak istediklerinizi de aynı başlık altıda sorabilirsiniz. Alfadan önce ben evlenmek üzereydim ve düğün telaşım vardı. Elimdeki param düğünümü yapmaya bile yetmiyordu ama bu oyunu ciddi şekilde oynayacağımı düşündüğüm için paraya kıyıp 100$ a legendary founder paketi satın aldım çünkü içerisindeki hediyeler gerçekten farklılık yaratıyordu. Ayrıca oyuna herkezden 1 gün önce başlamak pahabiçilemez değerde olduğu için paraya kıydım.

Albion Online Founder paketleri arasındaki farklar nelerdir? <= Forum tartışması için tıklayın

Founder paketler arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız size en mantıklı seçimi sunayım: 

Legendary : Eğer pro gamerseniz ve oyunu cidden günde 4 saatten fazla oyanaycaksanız kesinlikle legendary founder paketi almalısınız çünkü zaten legendary founder ile birlikte gelen hediyeler 100$ dan daha değerli. Beta süreçleri bitip oyun başladığında elinizde 90 gün premium olacak. Ve bir sürü gold olacak. Oyun açıldığında bunları almaya kalktığınızda daha pahalı olacak. Ayrıca oyunun başladığı gün elinizin altında binek bulunması pahabiçilemez bir avantajdır. Çünkü çiftlikler kurulup at yetiştirilmesi ve piyasaya atların çıkması 1 haftadan fazla zaman alacak. Oyunun ilk haftası hızlı hızlı kasarken; at ile kasmak varken yayan oynamak arasında uçurum fark var. Ayrıca legendary avatar ve ring sizin bu oyunu daha oyun piyasaya çıkmadan oynadığınızı diğer oyunculara göstermiş olur. 

Epic : Veterana göre tek avantajı founder t3 seti oyunun başında size bedava geliyor ve bu sayede karakterinizi daha hızlı kasabiliyorsunuz. Ayrıca ek bir avantajı ise; betaya 1 gün önce girmek ama genede legendary den 1 gün sonra başlıyorsunuz.

Veteran : Oyunu günde 1 saatten daha az oynamayı planlıyorsanız bunu satın alın çünkü zaten az oynayacaksanız diğer paketlere bi dünya para vermenin hiç bir mantığı yok.

Bunların dışında oyunda referal sistemi bulunmakta ve forumlarımızda sizinde başkalarını refere edip hediye kazanabileceğiniz bir zincir oluşturduk bu sebeple;

Founder Pack Alacak Arkadaşların Dikkatine, Okumadan Almayın <= Forum tartışması için tıklayın