Albion Online - Silver

Oyun içi tüm ekonomik sistem, her türlü ticaret silver ile dönmektedir. Market'ten alışveriş yaparken ürünleri silver ile satın alır yada gene silver ile satarsınız. Kısaca oyunun para birimi silver 'dir.  Silver ile repair yaparsınız ve hatta item craft ederken bile silver kullanırsınız. Guild plotlarını satın alırken silver kullanırsınız, şehirlerdeki boş arazileri satın alırken silver kullanırsınız. Her türlü açık arttırmaya silver ile katılırsınız. Hatta başka guildlere savaş açıp onların plotlarını ele geçirmeye çalışırken bile silver kullanırsınız. Kısaca silver bu oyundaki en önemli şeylerinizden biridir.

Silver nasıl toplanır?

1. Haritaların bazı yerlerinde humonoid yaratıklar bulunur. Bunları kestiğinizde loot olarak silver düşer. Fame kasarken bu yaratıklar üzerinde çalışırsanız bol bol silver toplayabilirsiniz. Fakat haritadaki tilki, kurt, ayı ve benzeri hayvanlardan silver çıkmaz. Bazı oyunlarda hayvanlardan falan da silver çıkıyor. Oldum olası ayar oluyordum iyi ki bu oyunda öyle bişey yok.
2. Zindanlardaki humonoid yaratıklardan ise normalden daha fazla silver çıkar fakat zindanlara sağlam gruplarla gitmeniz gerekir. Tek başınıza pek karlı olmaz. Üstelik tek başınıza gidip ölme ihtimaliniz bile var. Bu sebeple pek tavsiye etmem.
3. Craftladığınız itemleri salvage ettiğinizde her item için bir miktar silver verir.
4. Craftladığınız itemleri market üzerinde sattığınızda bir miktar silver verir.
5. En sevdiğim ise; öldürdüğünüz adamı lootladıktan sonra itemlerini market te satıp silver kazanmaktır.

Silver nasıl satın alınır?

Sitelerin silver satacağını pek sanmıyorum. Gold satın alacaksınız sonra onu oyun içinde silver ile takaslayacaksınız. Henüz direkt olarak satılmıyor ama satışa sunulduğunda nereden alacağınızı kaça satın alacağınızı ve benzeri bilgileri buradan sizlerle paylaşacağım.